Werdykt festiwalu VOCALE 2023. Wśród nagrodzonych znaleźli się reprezentanci Świecia

3 listopada od godziny 11:00 w murach Spółdzielczego Ośrodka kultury Stokrotka w Świeciu miały miejsce wokalne popisy młodych artystów. Nagroda Grand Prix trafiła do reprezentanta Zielonej Góry

W miniony piątek w naszym ośrodku pojawiła się ponad trzydziestka utalentowanych młodych ludzi, którzy w miłej atmosferze toczyli wokalne potyczki. Przesłuchania konkursowe rozpoczęły się o godzinie 11 i trwały do 15. W tym czasie na Stokrotkowej scenie objawiały się prawdziwe talenty. Poziom tegorocznej edycji po raz kolejny zaskoczył grono jurorskie w składzie Maciej Starnawski (przewodniczący), Mateusz Wiśniewski i Julia Olędzka miało niemały problem, aby wyłonić najlepszych wykonawców.

W kategorii 12-15 lat wyróżniono Karolinę Mazurek, Kamila Kosowskiego i Patrycję Kałużną. Dwa równorzędne trzecie miejsca przypadły Rafałowi Wróblewskiemu i Tomaszowi Wielińskiemu. Na drugim miejscu uplasowały się Aleksandra Michalska i Amelia Kotecka. Pierwsze miejsce we wspomnianej kategorii zdobyła Małgorzata Manthey

W kategorii 16-20 lat jury postanowiło wyróżnić Sandrę Wawer. Trzecie miejsce otrzymała Julia Wiśniewska. Miejsce drugie przypadło Annie Ratajczak. Na pierwszym miejscu uplasowała się Roksana Roszkowska.

Natomiast nagrodę GRAND PRIX festiwalu VOCALE 2023 do Zielonej Góry zabrał Leon Szczygieł, którego jury nagrodziło za niezwykle świadome i emocjonalne wykonanie.

Nagrody uczestnikom wręczyli zaproszeni goście Krzysztof Kułakowski, Burmistrz Świecia, który objął festiwal swoim patronatem i Mariusz Sajdak, Zastępca Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Świeciu. 

Nagrodzeni uczestnicy otrzymali unikatowe statuetki oraz nagrody finansowe ufundowane przez Spółdzielnie Mieszkaniową w Świeciu, Gminę Świecie i podarunki od marki SIROWA POLAND w postaci opakowań leku Gelovox, idealnego dla wokalistów!

Do zobaczenia za rok!