Śladami historii i tradycji – Słuchacze UTW z wizytą w Poznaniu. Za nami dzień pełen atrakcji

15 maja wraz ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i członkami Klubu Seniora „Kalina” wybraliśmy się się na wyjątkową wycieczkę krajoznawczo-edukacyjną do Poznania.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy w niezwykłym towarzystwie. Naszym przewodnikiem był… dostojnik Tomasz, rodem z XVI wieku! W historycznym, barwnym stroju oprowadził nas po imponującym wnętrzu Katedry Poznańskiej, gdzie z zapartym tchem podziwialiśmy podziemia oraz groby pierwszych władców Polski. Następnie udaliśmy się na Stary Rynek, gdzie równo o godzinie 12:00, wraz z tłumem turystów, podziwialiśmy tradycyjne, poznańskie koziołki trykające się na wieży ratuszowej.

Chociaż pogoda postanowiła spłatać nam małego figla, my dalej kontynuowaliśmy zwiedzanie z drugim przewodnikiem – panią Aleksandrą. Wspólnie ruszyliśmy na objazdowe zwiedzanie Poznania. Z okien autobusu oglądaliśmy m.in. monumentalną Dzielnicę Cesarską, Plac Wolności oraz słynną Bibliotekę Raczyńskich.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Starym Browarze – unikalnym centrum handlowym łączącym architekturę z historią, który jest dowodem na to, jak wykorzystać obiekt, który już nie pełni swojej pierwotnej funkcji – browaru. W tak stworzonym centrum handlowym umieszczono też niewielką galerię sztuki, znanych i cenionych artystów. Ponadto metalowe części ze starego browaru zostały świetnie wykorzystane jako elementy dekoracyjne, tworząc kompozycyjną całość.

Wycieczkę zwieńczyliśmy tradycyjną, pożegnalną kawą i obowiązkowym, pysznym Rogalem Świętomarcińskim. Wszyscy uczestnicy na pamiątkę otrzymali denar bity z okazji tysiąclecia koronacji Bolesława Chrobrego.

To był niezwykle udany, pełen uśmiechu dzień. Pozdrawiamy serdecznie uczestników wycieczki i do zobaczenia podczas kolejnych wyjazdów!